Aktualitásaink

Beiskolázási körzet

Értesítjük az érintett, leendő első osztályos gyermekek szüleit, hogy a Vámospércsi Mátyás Király Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola beiratkozási körzete Vámospércs város közigazgatási területe.

Vámospércs,2014.03.26.

Szabó Gyula

Beiratkozás - Hit- és erkölcstan

Értesítjük az érintett szülőket, hogy intézményünkben a 2014/2015-ös tanévben a hit –és erkölcstan oktatását az alábbi egyházak, illetve képviselőik vállalták:

Magyarországi Református Egyház

Képviselője: Ács Ferenc

4287 Vámospércs, Nagy u. 2. sz.

Magyar Római Katolikus Egyház

Képviselője: Tapasztó János

4264 Nyírábrány, Jókai u. 2. sz.

Magyar Görög Katolikus Egyház

Képviselője: Tarapcsák János

4263 Nyírmártonfalva, Széchenyi u. 34. sz.

Hit Gyülekezete Egyház

Képviselője: Rimaszombati Edit

4034 Debrecen, Ököritó u. 15. sz.

A hit –és erkölcstant választó szülők a beiratkozás során nyilatkozhatnak arról, hogy mely egyház által biztosított oktatást igénylik gyermekük számára.

Vámospércs, 2014. 03. 26.                                                               Szabó Gyula

Beiratkozás

A Vámospércsi Mátyás Király Általános Iskola és AMI értesíti a Tisztelt Szülőket, hogy a tanköteles korú, első osztályba lépő gyermekek beíratására

•          2014. április 28. (hétfő)   8.00-18.00 óra között

•          2014. április 29. (kedd)   8.00-18.00 óra között

•          2014. április 30. (szerda) 8.00-18.00 óra között kerül sor az Iskola u. 1 sz. alatti épületben.

A beiratkozáshoz az alábbi dokumentumok szükségesek:

• a gyermek személyazonosítására alkalmas, a gyermek nevére kiállított lakcímet igazoló hatósági igazolvány (lakcímkártya)

• tartózkodási hely (állandó bejelentett lakcím hiányában)

• a szabad mozgás és tartózkodás jogával rendelkező nem magyar állampolgár esetén:

• regisztrációs igazolás (határozott ideig érvényes)

• tartózkodási kártya (max. 5 éves érvényességi idővel)

• Állandó tartózkodási kártya (10 éves érvényességi idővel)

• az iskolába lépéshez szükséges fejlettség elérését tanúsító igazolás, mely lehet:

• Óvodai szakvélemény

• nevelési tanácsadás keretében végzett iskolaérettségi szakértői vélemény

• sajátos nevelési igényű gyermek esetében a Szakértői Bizottság szakvéleménye

• nyilatkozat a közös szülői felügyeleti jog gyakorlására

• születési anyakönyvi kivonat
  • oltások igazolásáról szóló dokumentum (egészségügyi könyv)

• gyermekvédelmi, illetve egyéb kedvezményekre jogosító okirat.

• a diákigazolványhoz szükséges, az okmányirodában kiadott fényképes adatlap, illetve

1.400.- Ft térítési díj.

A tanköteles korba lépő gyerekek vonatkozásában a szülő a tankötelezettség külföldön történő megkezdését az illetékes járási hivatalnak köteles jelenteni.

Vámospércs, 2014.03.17

Szabó Gyula